Se zajímavým nápadem, jak podpořit heslo „ Ve zdravém těle zdravý duch“ přišla Základní škola Bratří Venclíků. Zároveň chce touto akcí vytvořit každoroční tradici, nejen v době mikulášské, ale zpestřit žákům i předvánoční období.

Tím nápadem bylo uspořádání turnaje ve vybíjené pro blízký okruh základních škol Prahy 9. Pořadatelství se tedy ujala ZŠ Bratří Venclíků v čele s hlavní iniciátorkou, krom jiného i vyučující tělesné výchovy, paní Mgr. Marcelou Vydrovou.

Turnaj se konal 10. 12. 2019 a byl vyhlášen pro chlapce a děvčata z šestých tříd. Osloveny byly  ZŠ  Hloubětín, ZŠ Vybíralova, ZŠ Generála Janouška, ZŠ Chvaletická, ZŠ Satalice, Gymnázium Chodovická a samozřejmě i pořádající ZŠ Bratří Venclíků.

Na palubovce místní tělocvičny probíhaly urputné souboje, všichni bojovali s velikou vervou a každý získaný bod byl vyjadřován těmi správnými emocemi, které ke sportu patří.

Vítěz však mohl být jen jeden. Nad všemi týmy čněl nejvýše ten favorizován - Gymnázium Chodovická. Po zásluze si odnesl pohár pro vítěze, který následně obdržel z rukou paní ředitelky naší školy Mgr. K. Machové.

V podstatě ale zvítězili všichni, kdo se zúčastnili, za což patří poděkování nejen jim, ale také celému vedení pořádající školy za hladký průběh této zajímavé akce.

Na závěr se dá říci jediné: „ Za rok se sejdeme zas, aby v lítém boji zvítězil ten nejlepší z nás“.

Gymnázium Chodovická – Vítěz 1. ročníku vybíjené 2019

Mikulašský turnaj ve vybíjené na ZŠ Bratří Venclíků - trofeje pro vítěze