Druhý týden v září odcestovala čtvrtá třída na adaptační výjezd do Adršpašsko – teplických skal. Pro velkou spokojenost jsme se opět vrátili do penzionu Metuje, v malebném městečku Teplice nad Metují.

Především jsme se těšili na procházky a výlety po krásném okolí.Vláčkem jsme se dopravili do skalního města Adršpach, které je tvořeno kvádrovitými pískovci, o jejichž modelování se postarala voda, mráz a vítr. Prošli jsme okolo vodopádů do Vlčí rokle, odtud do Teplických skal, kde jsme zhlédli prohlídkový okruh dlouhý 6 km. Cestou jsme spatřili podivuhodné skalní útvary, jako jsou Přilba, Skalní nevěsta, Krakonošova harfa, Myslivec na čekané a další. Žáky bavilo vyhledávat tvary uvedených názvů postav a věcí… někteří z nich ještě další postavy a věci ve skalních útvarech objevili.

Dalším výlet byl do městečka Dědov, odkud jsme pěknou vyhlídkovou cestou došli do Ostaše. Při této vycházce jsme se nejenom těšili z krásného okolí, ale taky jsme cestou nasbírali jedlé křemenáče, hřiby a kováře.

V Teplicích nad Metují jsme navštívili místního včelaře, který nás překvapil zajímavou přednáškou o včelách a jejich chovu.

Závěrem pobytu nechybělo ani hledání pokladu a diskotéka na rozloučenou.

I letošní výjezd se nám opět vydařil. Naši žáci tak s upevněnými kamarádskými vztahy a s plni zážitků, vkročili do nového školního roku.

Za třídu 4.B napsala Ing. Iveta Vávrová

Adaptační výjezd do Adršpašsko-teplických skal