bt_l
 bg_r
 

Úspěchy žáků

Školní rok 2018/2019

Olympiáda z anglického jazyka

Na naší škole proběhlo dne 20. 11. 2018 školní kolo olympiády v anglickém jazyce.

V kategorii 6. a 7. tříd vyhrála Mája Hoang ze 7. B

V kategorii 8. a 9. tříd vyhrál  Jiří Sekáč z 8. B

Výherci postupují do obvodního kola v DDM.

Blahopřejeme.

Vyučující anglického jazyka

Mgr. Radka Bobysudová

Mgr. Jitka Carevová

Školní rok 2017/2018

ARS POETICA

Žáci z 1. a 4. tříd se zúčastnili letošního 52. kola soutěže ARS POETICA - Puškinův památník. 

Umístili se na 2. a 3. místě a získali knižní ceny. Soutěž probíhala 25. dubna 2018 v Ruském středisku vědy a kultury v Praze.
 

VIDEOPOHLEDNICE Z MÉHO MĚSTA

Žák 4.A naší Základní školy Bří Venclíků, Arseny Paskovsky, získal 3. místo na XVII. ročníku celostátní soutěže v anglickém jazyce pod názvem "Send a Postcard", organizované pod patronací velvyslance Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice. Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, kde byly dne 22. 5. 2018 umístěným soutěžícím slavnostně odevzdány věcné ceny. Arsenymu tímto blahopřejeme a děkujeme mu za vzornou reprezentaci naší školy a Prahy 14. Rovněž děkujeme jeho učitelce anglického jazyka, Mgr. Eleně Paskovské za přípravu žáka k soutěži a dramaturgii video pohlednice.

COME AND SHOW

Děti z 1., 3,., 4., 7. tříd naší školy se zúčastnily 12. ročníku soutěže v anglickém jazyce Come and Show, organizované ve dnech 27.3. a 28.3.2018 na ZUŠ Taussigova.V kategoriích Starter, Beginner, Advanced se umístily na předních místech. Jeden z naších žáků získal cenu diváků The best performance. Za účast v soutěži si děti mohly vybrat různé slovníky, knížky a další pomůcky, které jim určitě pomůžou při výuce Aj. 

 

Basketbal 2017/2018

 

Dne 25. ledna 2018 se naši žáci zúčastnili obvodního kola basketbalového turnaje, určeného pro 8. a 9. ročník základních škol a víceletá gymnázia. Po dvou prvních místech z předešlých let, spojených se zkušenostmi z celopražských kol, nastupovali do turnaje jako hlavní favorité. Svou sílu také potvrdili suverénními vítězstvími ve všech utkáních. Dokráčeli si pro zlatý hattrick spolu s dalším postupem do Pražského kola.

Pražské kolo se konalo 20. března 2018 v TJ Sokol Žižkov. Náš tým se dokázal, stejně jako v loňském roce, probojovat z druhého místa skupiny do závěrečného play-off. V něm tentokrát dokázal uspět a zajistil si tak místo v šestičlenném Pražském finále, které se konalo na témže místě o týden později.

V pražském finále se náš tým setkal se skutečně elitními soupeři, v jejichž středu hrálo i několik českých reprezentantů. Přesto dokázali zabojovat, porazit ještě dva soupeře a stát se tak 4. nejlepším školním týmem v basketbalu pro rok 2017/18 v celé Praze.

Velká gratulace a poděkování za předvedenou hru a nasazení patří všem zůčasněným.

Malý fotbal 2017/2018

Dne 10. dubna 2018 se naši žáci zúčastnili obvodního kola turnaje v malém fotbalu, určeného pro 8. a 9. ročník základních škol a víceletá gymnázia. Po skvělých výkonech, v průběhu celého turnaje, dokráčeli až do finále, kde však smolně podlehli 2 – 1 po prodloužení s týmem FZŠ Chodovické. I tak ale vybojovali skvělé 2. místo.

Gratulace a poděkování tak patří všem zůčasněným.

Olympiáda z anglického jazyka

Na naší škole proběhlo dne 7. 12. 2017 školní kolo olympiády v anglickém jazyce.

V kategorii 6. a 7. tříd vyhrála Mája Hoang ze 6. B

V kategorii 8. a 9. tříd vyhrál  Aleš Nguyen z 8. B

Výherci postupují do obvodního kola.

Blahopřejeme.

Vyučující anglického jazyka

Mgr. Radka Bobysudová

Mgr. Jitka Carevová

Školní rok 2016/2017

Úspěchy žáků 2. stupně na sportovních akcích:

Stolní tenis (leden 2017): týmy: 2. místo starší žáci

Basketbalový turnaj (únor 2017): 1. místo (postup do krajského kola), 3. místo ve skupině krajského kola

Badminton (březen 2017): 3. místo starší žáci

Pohár rozhlasu - atletika (květen 2017): týmová soutěž: 2. místo starší žáci

Malý fotbal (červen 2017): 2. místo starší žáci

OVOV - obvodní kolo:

týmy: 1. místo

jednotlivci: 1. místo Natálie Šůsová (kategorie 2002)

                              Lucie Svatoňová (kategorie 2003)

                              Jakub Pluhař (kategorie 2004)

                 2. místo Daniela Písecká (kategorie 2003)

                                        Mgr. J. Weiser, Mgr. M. Weiser

Turnaj ve fotbale

Dne 8.6.2017 se naši starší žáci zúčastnili obvodního kola ve fotbale v areálu na FZŠ Chodovická. Po skvělých výsledcích nakonec prohráli až poslední finálový zápas a umístili se na konečném 2. místě.

                                                           Mgr. M. Weiser, Mgr. J. Weiser

Turnaj v badmintonu

Dne 23. března 2017 se naši žáci zúčastnili obvodního kola v badmintonu na Masarykově základní škole v Klánovicích, určeného pro 6. – 9. ročníky. Každá škola proti sobě nastupovala ve třech utkáních a to systémem dvouhra - chlapci,  dvouhra - děvčata a libovolně smíšená čtyřhra. Tohoto turnaje v badmintonu jsme se letos zúčastnili poprvé, a proto jsme do něho rozhodně nevstupovali jako favorité. I přes kvalitní protivníky jsme ale nakonec vybojovali krásné 3. místo. Našim klukům a holkám proto patří velká gratulace.

                                                                                                            Mgr. M. Weiser

Turnaj v basketbalu

 Dne 15. února 2017 se naši žáci zúčastnili obvodního kola basketbalového turnaje, určeného pro 8. a 9. ročníky základních škol a víceletá gymnázia.Po úspěších z předchozích dvou let nastupovali do letošního turnaje jako favorité. Svou roli také dokázali naplnit a po vítězství ve všech utkáních obsadili jasné 1. místo a zajistili si tím postup do Pražského kola.

Pražské kolo se konalo 6. března 2017 v TJ Sokol Žižkov. Zde se náš tým setkal s velmi silnými soupeři, přesto se kvalitním výkonem dokázal probojovat z druhého místa skupiny do závěrečného play off. V něm už se mu ale tolik nevedlo a po porážce v rozhodujícím zápase obsadil nepopulární 4. místo.

Přesto velká gratulace a poděkování za předvedenou hru a nasazení patří: Antonínu Hoškovi a Tomáši Severovi z 8.A, Tomáši Křenkovi, Davidu Landovi, Vladimíru Liškovi a Tomáši Peterovi a Pavlu Sakařovi z 8.B.

                                                                                                            Mgr. J. Weiser

Turnaj ve stolním tenise

Dne 5.1.2017 se naši starší žáci zúčastnili každoročního meziškolního turnaje pořádaného Domovem dětí a mládeže ve stolním tenise. Po strhujícím souboji, kdy dokázali otočit nepříznivý stav 0:3 na zápasy na konečných 4:3, nakonec vybojovali zasloužené 2. místo. Po zisku další trofeje tak potvrdili kvality našich žáků v tomto sportovním odvětví.

                                                                                          Mgr. M.Weiser

Olympiáda z anglického jazyka

 

Dne 21. 11. 2016 proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce.

V kategorii 6. a 7. tříd vyhrál Nguyen Thai Duy (Aleš) ze 7. B.

V kategorii 8. a 9. tříd vyhrál  Jan Richter z 9. A.

Výherci postupují do obvodního kola.

Blahopřejeme.

                                                                  Vyučující anglického jazyka

                                                                   Mgr. Radka Bobysudová

                                                                   Mgr. Jitka Carevová

 

 

 

 

   Dne 10. 9. se v Blansku konal koloběžkový pohár České republiky Blanenská Desítka a naše žákyňka Natálka Huberová  (4. A) vyhrála kategorii 400metrů. Závodila  i Páťa Huberová (2.B) a obě jsou členkami klubu ULTIMA K.LAP TEAM. 

Gratulujeme!

Mgr. Machová, ŘŠ

Školní rok 2015/2016

 

Pražská Čokoládová tretra s U. Boltem a závodníky ze ZŠ Venclíků

18.5. vyrazilo 32 našich malých sportovců na pražskou Julisku. Těšili se nejen na závody v hladkém běhu na 100, 200 a 300 metrů (spolu s asi 500 dalšími sportovci), ale i na hvězdné návštěvníky pražského kola Čokoládové tretry. Děti během závodů ulovily autogramy Honzy Železného, Jakuba Holuši a Pavla Masláka a zažily úžasný okamžik v podobě „high five“ se světovým rekordmanem Usainem Boltem.

Přestože nikdo nepostoupil do Ostravy na finále, musíme být na naše závodníky hrdí. Podali skvělé výkony a zaslouženě si odnesli čokoládové medaile se stopkami. Mezi nejlepší výkony patří 22. místo T. Uchytilové a 24. místo M. Drula (100 m), 8. místo K. Albrechtové, 14. místo N. Zápotocké, 23. místo T. Pluhaře a 24. místo R. Šikala (200 m), 49. místo P. Svatoňové a 39. místo F. Poborského (300 m).

Už trénujeme na příští rok !!

Napsaly:  Jolana Havelková a Martina Němcová

 

ARS POETICA – Puškinův památník

Recitační soutěž

Dne 21. dubna 2016 se  vybraní žáci ZŠ, Bří Venclíků 1140, Praha 9 zúčastnili krajské přehlídky 50. ročníku festivalu ARS POETICA – Puškinův památník v soutěžních kategoriích : recitace a zpěv.

Žákyně 4. ročníku Kseniya Denisová získala 2.místo v pěvecké soutěži a postupuje do celostátního kola, které proběhne v červnu v Ruském centru vědy a kultury v Praze 6.

Recitační soutěže se zúčastnili : Jan Kohl z 9.A, Dmitriy Aktyorshin z 9.A, Iryna Heraymovych z 8.B, Vitaliy Denysov z 8.B .

Vystoupení žáků hudebně doprovázel Zdeněk Stibor z 8.B

Všichni žáci v soutěži uspěli a obdrželi diplom s blahopřáním předsedy České asociace rusistů  Mgr. Jiřího Klapky a místopředsedy Pražské rady Česko-ruské společnosti z.s. Dr. Jaroslava Šlézara, CSc.  s CD s písněmi současných ruských autorů a Zpěvníkem ruských písní.

Přehlídky se zúčastnilo celkem 50 účinkujících ze základních , středních škol a gymnázií. Atmosféra během soutěže byla velmi přátelská a motivující k účasti v dalším ročníku soutěže.

Pro žáky bylo připraveno také občerstvení, které zpříjemnilo celkový  pobyt v Ruském kulturním centru.

Mgr. Ivana Klíčová

 

 

 

Dějepisná olympiáda

Na konci ledna proběhlo na Gymnáziu Vybíralova oblastní kolo dějepisné olympiády. Vzhledem k tomu, že si v tomto roce připomínáme 700. výročí narození císaře a krále Karla IV., nejvýznamnějšího panovníka rodu Lucemburků, nemohlo být tématem letošního ročníku nic jiného než právě Lucemburkové.

 
V listopadovém školním kole byly nejúspěšnější Martina Kotchanová a Veronika Pernicová z 9. A. Právě ony nás tedy reprezentovaly v kole oblastním. Úkoly, které je čekaly, šly vysoko nad rámec učiva základní školy, resp. prvního stupně gymnázia. Musely se vypořádat mimo jiné s otázkami prověřujícími velmi datailně znalosti z dějin umění 14. století (podle fotografií měly poznat např. obraz Madony z Veveří nebo sochu Madony Krumlovské), dále musely ovládat lucemburskou genealogii, zahraniční politiku Karla IV. či církevní dějiny lucemburského období.
 
Naše "olympioničky" soutěžily v jedné kategorii spolu s žáky gymnázií. V této silné konkurenci si vedly opravdu úspěšně. Veronika Pernicová se umístila na velmi pěkném 17.-18. místě (celkový počet účastníků byl 40) a stala se úspěšnou řešitelkou oblastního kola DO. Vzhledem k tomu, že úspěšnými řešiteli byli většinou studenti gymnázií, jde o výsledek více než uspokojivý. Také Martina Kotchanová obstála se ctí - komise jí přiřkla 22. místo. Naše škola opět dokázala, že mezi základními školami na Praze 14 patří k nadprůměru.
PhDr. O. Chládek - učitel dějepisu

 

Střelecká olympiáda

Dne 17. 12. 2015 se v naší škole v rámci sportovních her uskutečnila střelecká olympiáda pro žáky 9. ročníků. Navštívil nás pan

Milan Hornych z Bezpečnostně právní akademie v Hloubětíně, který přinesl zařízení pro laserovou střelbu na terč. Přivedl rovněž dva studenty, kteří předvedli základy juda.

V kategorii dívek postoupily do Pražského kola Nasťa Ilina a Lenka Horáková, v kategorii chlapců postoupili Marek Křivánek a Michal Sabo.

Dne 25. 1. 2016 se uskutečnilo Pražské kolo v laserové střelbě na terč v  Bezpečnostně právní akademii v Hloubětíně. Naši zástupci obsadili v kategorii chlapců 1. místo /Marek Křivánek,  v kategorii dívek zvítězila Nasťa Ilina a Lenka Horáková byla druhá. Všem k jejich výkonům blahopřejeme.

Mgr. Ivo Brůna

Medaile pro ZŠ Bratří Venclíků

Malí i větší sportovci z atletického oddílu ŠD dostali příležitost ukázat, co v nich je. V neděli 24. ledna se zúčastnili prvních atletických závodů pro děti pořádaných Hobby centrem ve velké tělocvičně ZŠ Zeleneč.

Naši školáci předvedli své síly jako jednotlivci v pětiboji zahrnujícím překážkový běh, hod daleký, skok z místa, hod na cíl a slalomový běh. V této kategorii závodili jak předškoláci, tak školáci do 5. třídy. A nechyběli jsme ani v závodech smíšených pěti členných družstev.

Všechny děti si sportovní dopoledne užily společně s rodiči, kterým děkujeme, že je přijeli podpořit!

To, že v našich dětech dřímá velký talent, potvrzuje hned několik získaných pohárů a medailí.

Kategorie dívky 1. a 2. třída:

1. místo Veronika Valuchová

2. místo – Veronika Kolářová

3. místo – Kristýna Albrechtová

Kategorie dívky 3. až 5. třída:

3. místo – Petra Svatoňová

Kategorie smíšené družstvo:

2. místo – Petra Svatoňová, Magda Dvořáková, Zuzana Chromá, Veronika Valuchová a Viktor Stečinský

 

Všem, kdo se na závodech jakkoliv podíleli, moc děkujeme za podporu a těšíme se na další sportovní klání.

HEJ, HEJ, HEJ, ATLETIKA JE NEJ! 

Za atletický oddíl ŠD

Martina Němcová a Jolana Havelková

 

Meziškolní závod Boulder Pohár 2015

  Žáci a žákyně naší školy se dne 5. listopadu zúčastnili meziškolního lezeckého závodu Boulder  Pohár, který se konal na lezecké stěně zvané boulder  v Praze na Výstavišti. Pro účastníky závodu byly připraveny různě náročné lezecké trasy do výšky cca 5 metrů. Tyto trasy se lezou bez jištění.

  Z našich žáků postoupil do finále Václav Stibor  a Christian Georgiou  ze třídy 9.B. Tito žáci získali za městskou část Praha 9 1. a 2. místo a v rámci celé Prahy pak krásné 7. a 15. místo. Závod byl velmi náročný a prověřil tak sílu všech sportovců.

L. Pokorná, TU

 

Olympiáda z anglického jazyka

 

Dne 7. 12. 2015 proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce.

V kategorii 6. a 7. tříd vyhrála Kateřina Vuová ze 7. B.

V kategorii 8. a 9. tříd vyhrála Tereza Cafourková z 9. A.

Výherkyně postupují do obvodního kola.

Blahopřejeme.

Vyučující anglického jazyka

 

 

Dětské plavecké závody

Dne 12.10. se naši žáci zúčastnili Dětských plaveckých závodů o putovní pohár starosty m.č. Prahy 14 v plaveckém stadionu v Hloubětíně. Letošní školní rok se nám podařilo vyplavat skvělé výsledky. Žákyně 3.A Natálie Zápotocká (s časem 0:20,21 na 25m) si domů odnesla zlatou medaili a Anežka Černá (s časem 0:22,58 na 25m) skončila na krásném 2. místě. Z chlapců byl nejlepší Matouš Dlouhý ze 3.A, který byl na 8. místě.

Všem závodníkům gratulujeme a těšíme se na příští ročník  Dětského plaveckého závodu.

Mgr. L. Pokorná - učitelka Tv

 

Turnaj škol ve stolním tenisu - obvodní kolo

Kategorie mladších žáků - datum konání 21.10.2015

Tým chlapců ve složení Pavel Strouhal (6.A), Matyáš Vostřák (6.A), Tomáš Severa (7.A), Tomáš Petera (7.B) v turnaji zvítězil a postoupil tak do celopražského kola (bude se konat 30.11.2015).

Tým dívek ve složení Tereza Malá (6.B), Daniela Písecká (7.B), Natálie Šůsová (6.B) obsadil celkové 5. místo.

Kategorie starších žáků - datum konání 23.10.2015

Tým chlapců ve složení Nguyen Thang (8.A), Jaroslav Šlik (8.A), Alex Zach (8.B), Vitaliy Denysov (8.B) obsadil celkové 3. místo.

Tým dívek ve složení Veronika Pernicová, Lucie Šedá, Anna Vrbická (všechny z 9.A) obsadil celkové 2. místo.

 Mgr. Jiří Weiser - učitel Tv

 

 

Vyhráli jsme!

 

Hokejový klub Sparta Praha vyhlásil soutěž pro základní školy o nejlepší foto fanoušků hokejového utkání. A protože děti ze ZŠ Bratří Venclíků jsou velkými fandy ledního hokeje, okamžitě se soutěže zúčastnily. Pořídily fotografie ze zápasu HC Sparta Praha proti HC Mountfield Hradec Králové, připravily fandící plakát a soutěž vyhrály. Gratulujeme a fandíme dál!

 Za ZŠ pí Meyerová, vychovatelka ŠD

 

 

Školní rok 2014/2015

 

Výtvarná soutěž  "Já a můj obvod" 

MČ Praha 14 letos vyhlásila již 21. ročník této soutěže pro žáky zdejších základních škol. Tentokrát se kreslilo, malovalo, tvořilo na téma České pohádky.V soutěži byly oceněny i práce našich žákyň:  Anička Hlinková (4.B) a skupinová práce Magda Dvořáková, Míša Jirková, Péťa  Svatoňová, Míša Červenková, Zuzka Chromá, Martina Jakoubková, Nikolka Hrabcová, Maruška Zubková, Anička Pop, Anička Daňková, Maruška Žáková (školní družina - 2.B, 2.C). Blahopřejeme. (Fotogalerie)

Žákyně si převzaly ocenění za 1. místo z rukou starosty Prahy 14 na slavnostním zahájení výstavy 16.6.2015 v Galerii 14.

Výstava otevřena pro veřejnost v úterý 16.6 14:00 - 18:00, ve středu 17.6. 9:00 - 12:00 a 14:00 - 18:00, ve čvtrtek 18.6. 9:00 - 11.00.

Romana Bursová, vychovatelka ŠD

 

Okresní kolo Mc Donald´s Cup  skupina 2.-3. třída  - 28.4.

Počasí nepřálo a i přesto, že jsme vyhráli první zápas proti ZŠ Dolní Počernice, celkově jsme na 6. místě (ze šesti přítomných škol), kluci byli výborní až do konce. Déšť byl vytrvalý, všichni jsme promokli, ale jak je vidět na společné fotce, nálada byla dobrá, kluci jsou bojovníci. Děkujeme. (Fotogalerie)

Romana Bursová, vychovatelka ŠD

 

OVOV
ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ

Dne 13.4. se na ZŠ Generála Janouška konalo okresní kolo soutěže OVOV pro Prahu 9 a 14, kterého jsme se také zúčastnili, a vybojovali opravdu úžasná místa. Tým, tvořený žáky Svatoňovou Lucií, Píseckou Danielou, Šusovou Natálií, Krupkovou Adélou, Pluhařem Jakubem, Sudlíkem Sebastianem, Peterou Tomášem a Landou Davidem, získal zlato a postup do krajského kola.
Ovšem také za jednotlivce jsme si odnesli cenné kovy. Lucie Svatoňová vybojovala zlatou medaili, Daniela Písecká, Natálie Šůsová a Jakub Pluhař získali stříbro a Adéla Krupková bronz. Závodili s námi i další žáci, Krupková Karolína, Prokšíková Patricie, Záluská Pavla, Sabo Michael a Křivánek Marek, kteří skončili těsně pod stupni vítězů. Všem závodníkům moc gratulujeme. (Fotogalerie)
Mgr. Pokorná Lucie
 

Obvodní olympiáda v anglickém  jazyce

26.3. 2015 se v DDM  Praha 9 konalo obvodní kolo olympiády v anglickém jazyce. Za naší školu byla vyslána Linda Šmolíková z 8.C.

Díky svým znalostem  dosáhla krásného 3. místa. A jen o 3 body jí utekl postup do celorepublikového kola. Gratulujeme.

 

Basketbalový turnaj

Dne 4. února 2015 se žáci naší školy zúčastnili obvodního kola basketbalového turnaje,   určeného pro 8. a 9. ročníky základních škol a víceletá gymnázia.
  Jelikož se nám nepodařilo náš tým sestavit pouze z žáků 8. a 9. ročníků, bylo nám po dohodě s pořadatelem umožněno doplnění týmu o žáky z 6. ročníků, kteří projevili o turnaj zájem.
  I přes zjevný výškový hendikep však dokázali naši chlapci překvapit většinu zúčastněných a vybojovat pohár za celkové 2. místo.
  Gratulace a velké poděkování za předvedenou hru a nasazení tedy patří: Antonínu Hoškovi z 6.A, Tomáši Křenkovi, Davidu Landovi, Vladimíru Liškovi a Tomáši Peterovi z 6.B, Martinovi Černému z 8.A a Dominiku Hůlovi, Matěji Kopeckému a Danielu Doleželovi z 9.A.
 Mgr. Jiří Weiser
 

Dějepisná olympiáda - školní kolo

28. 11. 2014 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Tématem letošního ročníku jsou války v dějinách od Sáma do bitvy u Moháče.
Do okresního kola, které se koná 20. 1. 2015, postoupili žáci Ondřej Šedý, Veronika Pernicová a Martina Kotchanová.
 
PhDr. Oldřich Chládek

 

Olympiáda anglického jazyka – prosinec 2014

Olympiáda je rozdělena na dvě kategorie – 6. + 7. ročník a 8. + 9. ročník.

Kategorie 6. + 7. ročníků se zúčastnilo 17 žáků.
Na prvním místě v 6. třídě se umístila Markéta Kotlíková.
Na prvním místě v 7. třídě se umístnila Pavlína Nguyen.

Celkový vítěz této kategorie je Pavlína Nguyen ze 7. B.

Kategorie 8. + 9. ročníků se zúčastnilo 14 žáků.
Na prvním místě v 8. třídě se umístila Linda Šmolíková.
Na prvním místě v 9. třídě se umístila Zuzana Vojtová.

Celkový vítěz této kategorie je Linda Šmolíková z 8. C.

Vítězové postupují do okresního  kola v Domě dětí a mládeže.

Blahopřejeme.

Mgr. Radka Bobysudová
 

Sportovní úspěchy v měsíci říjen a listopad

Naši žáci  a žákyně se zúčastnily Obvodního kola soutěže  ve stolním tenise .
V kategorii „mladší žáci“  obsadili naši chlapci 3. místo, dívky v kategorii „starší žákyně“ obsadily 2. místo.

Žáci 6. A 7. ročníku ve školské futsalové lize získali 1. místo .
 

Soutěž 1. pomoci - Dny zdraví 2014 MČ

V úterý 30.9. se v naší škole uskutečnila soutěž v poskytování první pomoci, kterou pro nás připravila MČ Praha 14 a o.s. Helpík.

Soutěže se zúčastnila 4 družstva ( 2 družstva z prvního a 2 družstva z druhého stupně) ze 4 základních  škol: Bří Venclíků, Šimanovská, Generála Janouška a Vybíralova. Na úvod žáci shlédli prezentaci 1. pomoci, poté absolvovali stanoviště resuscitace, masivní krvácení, zlomenina  horní končetiny, popálenina, autohavárie.

Žáci naší školy byli velice úspěšní. Družstva z prvního stupně obsadila 1. a 3. místo. družstvo 2. stupně obsadilo 3. místo.

Kateřina Dufková

 

 

 

Školní rok 2013/2014

Výtvarná soutěž  "Já a můj obvod" - letos na téma České pověsti

14.-17.62014 se konala v Galerii 14 výstava výtvarných prací žáků základních škol naší Prahy 14 letos na téma České pověsti. Při zahájení výstavy převzali ocenění z rukou staroty i naši žáci za svou práci Legenda o Bruncvíkovi Magda Dvořáková, David Marvan, Míša Jirková, Péťa  Svatoňová, Zuzka Chromá, Nikolka Hrabcová, Maruška Žáková (školní družina - 1.B, 1.C). Blahopřejeme našim nejmenším e a děkujeme! (Fotogalerie)

Romana Bursová, vychovatelka ŠD

Olympiáda Prahy 14 - 3.6.2014

Naši žáci se zúčastnili Olympiády Prahy 14. Soutěžilo se v běhu na 60m, v běhu na 1 000m, skoku dalekém a  doprovodných týmových disciplínách - přetahování lana a střelba na koš.

 

Na soutěži si náš tým i jednotlivci připsali několik úspěchů, když obsadili místa:

Mladší žáci: Christian Georgiou - 1. místo ve skoku dalekém a 2. místo v běhu na 1 000m. Václav Stibor - 3. místo v běhu na 60m

Starší žáci: Dominik Knap - 2. místo v běhu na 1 000m, 3. místo v běhu ma 60m, 3. místo ve skoku dalekém

Týmové soutěže: 1. místo v přetahování lana, 3. místo v celkovém pořadí všech soutěží

Jiří Weiser

 

Mc Donald´s Cup - okresní kolo 30.4.2014

Naši kluci z  5. a 4. tříd vybojovali pohár za 2. místo!

Hráli jsme za pěkného počasí na hřišti ZŠ Chodovická. Prohráli jsme pouze poslední zápas 1:2 a tak nám uteklo absolutní vítězství turnaje o chloupek. Hráli jsme pěkně, takticky.

Děkujeme za skvělou hru, za STŘÍBRNÝ výkon všem klukům:

4.A - Pavel Strouhal, 4.B - Kuba Pluhař (Rakeťák), 5.A - Tomáš Severa, Tonda Hošek, 5.B - Max Mihálik, David Landa, Tomík Petera, Vláďa Liška a Tomáš Křenek

Kluci z 5.B, 5.A, 4.B  se turnaje Mc Donald´s Cup účastnili již po čtvrté a opět rozzářili naše barvy. (Fotogalerie)

Romana Bursová

 

OVOV - 10.4.2014

Naši žáci se zúčastnili dne 10.4.2014 okresního kola soutěže Odznak všestranosti olympijských vítězů pro Prahu 9 a 14, kde jsme jako jednotlivcu byli velmi úspěšní a obsadili jsme tato místa:

Dívky

Ročník 2003: 1. místo Písecká Daniela 3. místo Svatoňová Lucie

Ročník 2002: 1. místo Krupková Adéla

Ročník 2001: 2. místo Záluská Pavla

Chlapci

Ročník 2004: 2. místo Pluhař Jakub

Tito žáci postupují do krajského kola, které se bude konat dne 27.5.2014 na atletickém stadionu Sparta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lucie Pokorná

 

Aprílový běh s kuřetem - 1.4.2014

Již po dvacáté se konal Aprílový běh s kuřetem, který organizuje SK Jeseniova. Sportovní atmosféra v parku Židovské pece byla skvělá, počasí letos přálo a i naše škola byla úspěšná.

Tomáš Křenek z 5.B získal na trati 1100m STŘÍBRNOU MEDAILI z rukou Imricha Bugára - mistra světa v hodu diskem z roku 1983. Gratulujeme!

Na stejné trati získala krásné 6. místo Natálka Šůsová také z 5.B.

Na trati 900m doběhla na 4. místě Lucka Svatoňová ze 4.B . Super.

Závod nebyl úplně snadný, konkurence byla veliká, bylo i několik pádů při hromadných startech i v průběhu běhu. Ale vše dopadlo dobře, záchranná služba přítomna po celou dobu závodu nemusela zasahovat. :-)

Děkuji všem našim závodníkům za reprezentaci naší školy.

2. ročník: Adélka Francová, Filip Procházka, Tomáš Kraml, Jakub Bárta, Kája Kabát. 3. ročník: Adélka Hanzlíčková, Anetka Krupková, Saša Zagorulko. 4. ročník: Terezka Malá, Lucie Svatoňová,  Jakub Pluhař, Pavel Strouhal, Sebastian Sudlík, Vítek Unzeitig. 5. ročník: Adélka Longinová, Dáda Písecká, Natálka Šůsová, Tomáš Severa, Tomáš Petera a Tomáš Křenek (Fotogalerie)

Romana Bursová

 

Dějepisná olympiáda

Žák Petr Lapka úspěšně reprezentoval naší školu v obvodním kole dějepisné olympiády a z 1. místa postpupil do krajského kola. Zde se umístil na krásném 9.-11. místě.

 

Pythagoriáda 2013/2014 – školní kolo - matematická soutěž

Výsledková listina:

ročník   počet řešitelů   úspěšní řešitelé

5.           19                     Šůsová Natálie (9 b.)
6.             8                     Richter Jan (9 b.)
7.           11                        -  
8.             4                        -

Mgr. B. Pokorná

 


Recitační soutěž

V pondělí 3. března proběhlo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnilo téměř 40 účinkujících z 1. a 2. stupně. Děti se na recitaci pěkně připravily a porotu letos opět mile překvapila rozmanitost i přednes básní. Z každé kategorie byli vyhlášeni 3 nejúspěšnější, ale nutno dodat, že velká pochvala patří všem. A tak si sladkou odměnu odnesl každý. (Fotogalerie)

1. stupeň                                                         2. stupeň                                      
1. místo - Jakub Olejník - 2. B                           1. místo - Václav Novák - 8. A
2. místo - Tadeáš Suchánek - 3. B                    2. místo - Zdeňka Štorková - 7. A
3. místo - Lucie Vojdová - 1. A                          3. místo - Veronika Bobysudová - 6. B
/Mgr. Kosteasová/

 


Olympiáda z anglického jazyka

Kategorie 6. – 7. ročník: celkový počet bodů - 55
1. Cafourková Tereza  7. A – 48 bodů
2. Nguyen Pavlínka 6. A – 46 bodů
3. Šedá Lucie 7. A – 42 bodů
    
6. ročník:    7. ročník:
1. Nguyen Pavlínka - 46 bodů    1. Cafourková Tereza – 48 bodů
2. Richter Jan, Nguyen Thang - 28 bodů    2. Šedá Lucie - 42 bodů
3. Bobysudová Veronika – 26 bodů    3. Machová Kateřina - 33 bodů
 

 

Školní rok 2012/2013

Výtvarná soutěž

v soutěži Žijí tady s námi v rámci projektu „Podpora integrace cizinců základními školami MČ Praha 14“.

V pondělí 7.4. 2014   v kavárně Maňána, budou panem starostou oceněny výtvarné práce těchto žáků:

Adéla Králová 4.B, Kristýna Homolová 4.A, Jakub Pluhař 4.B, Monika Čejková 7.C, Tereza Broncová 8.A, Julie Pechová 6.A,

Zvláštní cena poroty Jan Krupka 9.B

 

Chemická soutěž „ ZAŽIJ CHEMII"

V letošním školním roce jsme se zapojili do chemické soutěže, kterou na
internetu vyhlásila firma Unipetrol pod názvem „Zažij chemii".                                                   
Po dobu tří měsíců byla posílána do soutěže videa, ve kterých žáci předváděli
chemické pokusy. Každý měsíc postupovali tři nejúspěšnější do finále, které
se konalo v dubnu 2013. Naši školu reprezentoval žák 9.B Tomáš Trejbal,
který si společně s učitelkou chemie B. Pokornou vybral dva pokusy, které
mistrně předvedl i natočil. V březnovém kole skončil na 2. místě a postoupil
do finále. Tam se v ostré konkurenci základních a středních škol umístil na
pěkném 3. místě a získal za to fotoaparát.
(Mgr. B. Pokorná)

Výtvarná soutěž  "Já a můj obvod"

MČ Praha 14 vyhlašuje tuto soutěž každoročně pro žáky zdejších základních škol. Letos na téma Staré české pověsti.V soutěži byly oceněny práce našich žáků Robina Mansfelda 4.A, Tomáše Petery 4.B, Maxe Mihálika 4.B, Kateřiny Čabajové 9.B a Jana Krupky 8.B.  Blahopřejeme.

Žáci si převzali ceny z rukou starosty Prahy 14 na slavnostní zahájení výstavy 18.6. v Galerii Prahy 14. Fotogalerie (Romana Bursová)

 

Mc Donald´s Cup - turnaj v malé kopané pro žáky 1.stupně ZŠ

25.4. proběhlo okresní kolo turnaje pro Prahu 14 na hřišti ZŠ Chodovická. Naši hoši vybojovali pro naší školu pohár za krásné 3. místo. GRATULUJEME.

Děkujeme chlapcům ze 4.B: Vláďa Liška, Tomáš Křenek, Tomík Petera, Luboš Choura, Max Mihálik - ze 4.A Tonda Hošek, Tomáš Severa - ze 3.B Kuba Pluhař Rakeťák a z pátých tříd Lukáš Endl, Láďa Mai. Fotogalerie  (Romana Bursová)

Výtvarná soutěž v  Městské knihovně

Naši čtvrťáci se zúčastnili výtvarné soutěže na téma Bojujeme proti bacilům v  pobočce Městské knihovny v ulici Gen. Janouška, kde se pravidelně scházejí s paní knihovnicí Čechovou. Na 1. místě  se umístil obrázek Maxe Mihálika (4.B) "Zubák Boleštivák". 3. místo získala Polinka Zamari (4.B) "Bacily krásy". Oba získali za odměnu pěkné knihy. Gratulujeme a děkujeme všem, kteří se zúčastnili.      (Romana Bursová)

 

18.4. Preventan Cup - okresní kolo na ZŠ Kbely

V rekordně teplém dubnovém počasí jsme sehráli 5 zápasů. Dva jsme vyhráli, umístili jsme se na 7. místě z 11 přítomných základních škol Prahy 9 a 14. Hráli jsme pěkně, děkuji všem za jejich nasazení. Bohužel každá chyba se trestá následným vybitím a to při prohraném zápase o jeden život obzvláště zamrzí. Vzhledem k tomu, že jsme hráli proti družstvům sestaveným většinou z páťáků, byli jsme vyborní a za rok je velká naděje na ještě lepší umístění.

Naše sestava: 4.A Mansfeld, Bošina, Longinová. 4.B Křenek, Liška, Mihálik, Krupková, Petera, Landa. 5.A Endl. Děkuji. Fotogalerie  (Romana Bursová)

 

Aprílový běh s kuřetem 4.4.2013

Naše škola se poprvé zúčastnila Aprílového běhu s kuřetem - soutěže pro žáky 2. - 5. tříd pražských základních škol. Tato sportovní a charitativní akce, výborně zorganizovaná členy SK Jeseniova proběhla v parku Židovské pece. Na letošním již 19. ročníku se sešlo 404 žáků. Ve velké konkurenci závodníků a velmi chladném počasí se i nám podařilo dvakrát přiblížitt k bedně. Lucka Svatoňová (3.A) získala v běhu 700m ve své kategorii 4.místo ze 42 startujících a Luboš Choura (4.B) v běhu 900m získal 6. místo z nejobsazenější kategorie 60 startujících. Gratulujeme. Děkujeme i dalším našim závodníkům: Terezka Žádná, Terezka Malá, Katka Michaličková, Vítek Unzeitig, Pavel Strouhal, Richard Němec, Vláďa Provazník, Motrych Vitali, Dáda Písecká, Adélka Longinová, Natálka Šůsová, Karolína Krupková, Tomík Petera, David Landa, Max Mihálik, Míra Holešovský. Závod měl pěknou sportovní atmosféru. Za rok se opět rádi zúčastníme. Fotogalerie (Romana Bursová)

 

Opět jsme uspěli ve Vinoři

Ve středu 19.12. 2012 jsme se zúčastnili 27. ročníku Vánočního turnaje ve stolním tenisu ve Vinoři. Byli jsme zvědavi, zda se nám podaří navázat na loňský úspěch Diany Řehákové, která v kategorii starších žákyň skončila na druhém místě.

V tomto turnaji jsme vsadili na  mladší žáky, kteří začali v naší škole trénovat teprve počátkem září a o kterých jsme předpokládali, že budou jen sbírat své první zkušenosti.  V chlapecké kategorii nás reprezentovali Václav Stibor, Christian Georgiu a Marek Křivánek (všichni z 6. B). V kategorii dívek soutěžily Petra Puškáčová, Eliška Vrbická, Lucie Šedá a Veronika Pernicová (všechny z 6. A).  Lucie Šedá skončila ve své skupině na krásném druhém místě a Veronika Pernicová získala  mezi 15 účastnicemi skvělé stříbro. Našim stolním tenistům děkujeme za reprezentaci školy a Veronice blahopřejeme k výtečnému úspěchu.(Ivo Brůna)

 

Úspěch našich plavců na Dětských plaveckých závodech

Dne 18. 10. t.r. se naši žáci zúčastnili Dětských plaveckých závodů o putovní pohár starosty MČ Praha 14.
V chlapecké kategorii 2. – 3. tříd nás reprezentovali Radim Němec (2.B),  Vladimír Procházka (3.A) a Ondřej Dolínek (3.B), který v závodě na 25 m skončil na pěkném 7. místě z 19 účastníků. V dívčí kategorii  soutěžily Lucie Hlinková  (3.A) a Adéla Králová (3.B), která z 20 závodnic doplavala na trase 25 m na hezkém 10. místě.
V kategorii 4. – 5. tříd za naši školu soutěžil v chlapecké části Antonín Hošek (4.A, který na trase 25 m doplaval mezi 21 závodníky na pěkném 9. místě. V dívčí části soutěžily Natálie Raidlová (5.B, Tereza  Francová (5.B) a Adéla Longinová (4.A), která z 21 závodnic doplavala na hezkém 8. místě.
S napětím jsme očekávali výsledky dívčí kategorie 6. – 7. tříd, protože do soutěže se přihlásily sestry Vrbické, o kterých víme, že navštěvují kroužek akvabel a v hloubětínském bazénu jsou jako doma. Eliška Vrbická (6.A) skončila na 50 m trase na skvělém 2. místě, když ji o 0,13 sekundy dokázala překonat jen její sestra Anna (6.A), která zvítězila. Děvčata tak dokázala navázat na výborné výsledky Diany Řehákové a Báry Halčákové, které odešly v loňském roce na střední školy.
Celkově naše škola skončila na 7. místě z 12 zúčastněných  škol.
Sestrám Vrbickým gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy. (Lucie Pokorná)

 

Žákyně Lucie Šedá (6. A) na evropském šampionátu mažoretek

Skvělého úspěchu dosáhla naše žákyně Lucie Šedá na 26. ročníku evropského šampionátu mažoretek ve dnech 5. – 7. 10. t.r. ve francouzském Sálestatu.
Ve své kategorii obsadilo družstvo pražských minimažoretek při TJ Sokol Vysočany, kterého je Lucie členkou,  skvělé 1. místo.
Blahopřejeme.

 

KINDERIÁDA 2013 zahájena

26.9. proběhlo na hřišti ZŠ Jeseniova pražské kolo 15. ročníku KINDERIÁDY, atletické soutěže pro žáky 1. stupně základních škol

Naše škola se každý rok pravidelně účastní. Všichni jsme si letos užili skvělou sportovní atmosféru, kde nechyběl startér s pistolí a elektronická časomíra a počasí všem přálo.

Za naší školu se na stupně vítězů dostal Kuba Pluhař z 3.B, získal 3. místo v běhu na 60m (10.10s). Nejúspěšnější z naší výpravy byla Adélka Longinová ze 4.A, která získala pro naši školu nejlepší bodové skóre za 5. místo v běhu na 60m (10.35) a 6. místo za hod kriketovým míčkem (25.08m). Děkuji všem, kteří dnes bojovali o vítězství. Konkurence byla veliká, na hřišti se sešlo 34 škol. Tři nejlepší postupují do republikového finále. Více na  www.kinderiada.cz , výsledky             (Romana Bursová)

 

Školní rok 2011/2012

Úspěch na Běhu osvobození Vinoře (28. ročník lesního běhu)

17. května se naši žáci tradičně zúčastnili Běhu osvobození Vinoře, bohužel jsme tentokrát obsadili jen některé kategorie.

V kategorii nejmladších žákyň sbíraly své první zkušenosti Natálie Danielová (5. C) a Leona Plecháčková (5. C), které statečně bojovali a na trati 650 m se neztratily. Natálie dokonce s časem 3:10 minuty skončila na hezkém 5. místě z 13 účastnic.

V kategorii starších žáků naši školu na trati 1840 m reprezentovali Roman Grund (9.B) a Jakub Weiss (9. A). Roman Grund se v průběhu závodu držel na pěkném 2. - 3. místě, ale v závěru závodu nešťastně klopýtl a nakonec skončil s časem 7:02 minut na 5. místě. Jakub Weiss po statečném boji na náročné trati skončil na 9. místě z 20 účastníků.

Velmi jsme si slibovali od závodu starších žákyň, které běžely na trati 920 m. Martina Březinová (8. A) suverénně závod vyhrála s časem 3:32 minut. Ani Diana Řeháková (9.B), která patří k nejúspěšnějším reprezentantům naší školy, nezklamala. V tomto školním roce doběhla na výborném 3. místě z 15 účastnic.

Všem našim závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.
(Ivo Brůna)

Venclíci na Spartě

16.5. naši malí fotbalisté bojovali za naši školu a Prahu 14 v krajském kole Mc Donald´s Cup 2012. Vybojovali krásné 6. místo a tím završili svoji účast na letošním turnaji. Cenu fotbalistům předával Erich Brabec, hráč AC Sparta. V roce 2012 jsme 6. nejlepší školou v Praze v tomto turnaji. Děkujeme našemu týmu: Křenek, Liška, Hošek, Pluhař, Landa, Petera, Venta, Mihálik, Choura a super brankář Severa. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen žák naší školy Antonín Hošek. Celý den jsme si užili, na hřišti byla pěkná sportovní atmosféra a zajímavý doprovodný program. Více zde. Děkuji všem tatínkům, kteří nás na hřišti obětavě podporovali. (Romana Bursová)

Naše škola postupuje do pražského finále Mc Donald´s Cupu na stadionu AC Sparta na Letné

Dne 4. května se na hřišti Sportovního areálu Pražačka za pěkného počasí a vydatné podpory svých tatínků podařilo našim malým fotbalistům vyhrát svoji kvalifikační skupinu do krajského kola. Náš tým posílený o Kubu "Rakeťáka" z 2.třídy porazil 5:2 ZŠ Chmelnice, Praha 3. Uhrál remízu 1:1 se ZŠ Dubeč, Praha 15. Na závěr ještě porazil 4:2 ZŠ nám. Curieových, Praha 1.  Na stadionu AC Sparta se utká 8 nejlepších pražských základních škol. Kluci děkujeme a držíme palce v těžkém turnaji, který vás 16.5. na Letné čeká. (Romana Bursová)

Naše škola poprvé vítězem obvodního kola turnaje v malé kopané Mc Donald´s Cup- kategorie A, 24.4.2012

1. místo v obvodním kole

Náš tým: Křenek, Petera, Choura, Hošek, Liška, Severa, Venta, Landa, Mihálik - žáci 3.ročníku.

Hrálo se na hřišti ZŠ Chodovická, 2 x 8 minut, podle pravidel malé kopané. Počasí přálo. Organizace byla výborně zajištěna. Pískali rozhodčí z Pražského fotbalového svazu. Po roce těšení se naši kluci dočkali. Před 9. hodinou začal turnaj šesti škol z Prahy 14. Hráli jsme v prvním utkání se ZŠ Klánovice, loňským vítězem této soutěže. Zvítězili jsme 3:0. Po delší přestávce nás čekala ZŠ Chodovická, vítězství 6:0, další vítězství se ZŠ Kyje 1:0 a poprvé naše škola porazila i ZŠ Generála Janouška 4:0, dříve pravidelného vítěze Mc Donald´s Cupu. Přišel poslední soupeř ZŠ Polesná - tým ve stejných barvách se stejným skórem. Oba týmy věděly, že tento zápas rozhodne o vítězi turnaje. Byl to zápas nejtěžší. Po prvním poločase jsme vyhrávali 1:0, pak přišlo vyrovnání 1:1. Před koncem hry rozhodl náš Tonda Hošek o vítězství 2:1, jeho kopačka nám zajistila zlaté medaile! Klukům blahopřejeme. Vítěz turnaje postupuje do kvalifikace na krajské finále 4. a 9. května. (Romana Bursová)

3. kolo Plavecko-běžeckých závodů

Naši žáci se dne 4. dubna záčastnili 3. závodu „Plavecko-běžeckého poháru“, který se tentokrát konal na území MČ Praha 14 (bazénu v Hloubětíně, běžecká část v blízkém okolí). Pro soutěžící bylo připraveno mnoho cen včetně účastnických odznaků, mezi cenami byly i volné vstupenky na Matějskou pouť. V rámci závodu bylo pro závodníky zajištěno občerstvení. Za naši školu soutěžili: V silně obsazené kategorie "A" (30 účastníků) sbírali naši závodníci na svém prvním závodě své první zkušenosti. Z našich soutěžících byl nejlepší Václav Stibor (5.B ), který skončil na 22. místě. Christian Georgiou a Martin Janouch skončili za ním. V nejsilněji obsazené kategorii "D" (48 účastníků) se podařilo Elišce Vrbické (5.A ) hned napoprvé získat druhé místo. Ani Valerie Švagerová (5.A), Daniela Stiborová (5.B), Lenka Horáková (5.B), Diana Chmelová (5.A), Tereza Cafourková (5.A), Adéla Krupková (4.B) a Tereza Francová (4.B) se mezi závodníky neztratily. V kategorii "E" naše barvy hájily Veronika Stibůrková (6.A) a Michaela Havelková (6.A), které rovněž sbíraly své první zkušenosti a umístili se v druhé polovině startujících. V kategorii "F" skončila při neúčasti naší nejlepší plavkyně Báry Halčákové Diana Řeháková (9.B ) na pěkném osmém místě. V soutěži 23 zúčastněných škol jsme ve třetím kole skončili jako nejlepší škola z městské části Praha 14 na krásném 8. místě. Po třech kolech jsou ve své kategorii Václav Stibor 47. z 65 účastníků, Eliška Vrbická na 22. z 64 soutěžících, Michaela Havelková 5. z 61 soutěžících a Diana Řeháková 3. z 33 účastníků. V soutěži škol jsme v celkovém součtu opět nejlepší z městské části Praha 14, t.j. 14. z 31 zúčastněných škol. Našim závodníkům blahopřejeme k jejich umístění a děkujeme jim za reprezentaci školy. (Lucie Pokorná)

Vinořský vánoční turnaj ve stolním tenisu

V pondělí 21. prosince se naše dvoučlenné dívčí družstvo zúčastnilo 26. ročníku turnaje ve stolním tenisu v tělocvičně ZŠ Vinoř. Bára Halčáková a Diana Řeháková (9. B) chtěly změřit svou výkonnost se žákyněmi ZŠ Vinoř, ZŠ Satalice a ZŠ Kbely, navázat na úspěchy v různých turnajích v předchozích létech a zúročit svůj trénink na pingpongovém stole naší školy. V kategorii starších žákyň obsadila Bára Halčáková skvělé druhé místo a Diana Řeháková získala "bramborovou" medaili poté, co jako jediná po skvělém výkonu dokázala uhrát na budoucí vítězku alespoň jeden set. Oběma dívkám blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy. (Jaroslav Martanovič)

Výtvarná soutěž "Divadlo očima dětí"

Na podzim letošního školního roku ZŠ Šimanovská vyhlásila výtvarnou soutěž na téma „ Divadlo očima dětí“. Z naší školy se této soutěže zúčastnili žáci a žákyně 7. 8. a 9. ročníků. Do užšího kola se se svými obrázky probojovali Jan Krupka ze 7.B, Barbora Francová ze 7.B, Veronika Vlasáková z 8.B a Tereza Tůmová z 9.B. Tito žáci reprezentovali naší školu 16.11. 2011 v 2. kole soutěže. Celé dopoledne strávili na základní škole v Kyjích, kde s dalšími žáky z ostatních škol na Praze 9 malovali obrázky na stejné téma. Naší školu výborně reprezentovali všichni zúčastnění a dokonce Honza Krupka získal za svůj výtvor 1.místo. (Kateřina Dufková)

2. kolo Plavecko-běžeckých závodů

21. října t.r. se na Strahově uskutečnilo 2. kolo plavecko-běžeckých závodů, na kterých jsme jako jediní reprezentovali naši městskou část. Za naši školu závodily : Michaela Havelková (6. A), Michaela jarošová (7. A), Anna Šťovíčková (7. A), Diana Řeháková (9. B) a Bára Halčíková (9. B). Z naší školy se bohužel nikdo neumístil na stupních vítězů. Ale třeba se to povede příště, neboť tyto závody se konají každý měsíc. V jednotlivých kategoriích byly z našich závodnic nejlepší : "E" Michaela Jarošová 9. místo z 21 startujících "F" Bára Halčíková 10. místo z 19 startujících Po dvou kolech je naše škola na 15. místě z 26 zúčastněných základních škol, v kategorii "E" je Míša Jarošová čtvrtá a Anička Šťovíčková pátá a v kategorii "F" je Bára halčáková čtvrtá a Diana Řeháková pátá. (Lucie Pokorná)

Plavecké závody o pohár starosty Prahy 14

20. října t.r. se od 12:00 hodin konaly v Hloubětíně plavecké závody, kterých se zúčasnilo naše dívčí družstvo (Tereza Šeráková /7. A/, Michaela Jarošová /7. A/, Diana Řeháková /9. B/ a Bára Halčáková /9. B/). Soutěžilo se na trati 50 m volný způsob.Z naší školy se na stupních vítězů umístila jen jedna závodnice - Bára Halčáková - která obsadila ve své kategorii 1. místo. (Diana Řeháková, 9. B)

1. kolo Plavecko-běžeckých závodů

Dne 20.9. t.r. proběhlo letošní 1. kolo Plavecko- běžeckých závodů, které se konalo ve sportovním centru v Radlicích. Naše dívky, ač po 1. části závodu (plavání) startovaly na předních pozicích, bohužel v běhu neudržely svá umístění a nestanuly na stupních vítězů. Snad po otevření našeho nového atletického hřiště budou mít kde trénovat a zlepší své umístění v dalších kolech. V kategorii "E" se nejlépe umístila Anna Šťovíčková (10. místo ze 48 účastnic), v kategorii "F" se nejlépe umístila Barbora Halčáková (6. místo ze 14 účastnic). Naši školu a náš obvod dále reprezentovaly MIchaela Jarošová, Tereza Šeráková a Michaela Havelková (kategorie "E") a Diana Řeháková (kategorie "F"). (Lucie Pokorná)

Kinderiáda 2011

Kinderiáda je atletická soutěž pro žáky 1. stupně základních škol.  21.9.2011 proběhlo pražské kolo na ZŠ Jeseniova za účasti 34 základních škol. Letos se naše škola poprvé dostala na stupně vítězů. Antonín Hošek ze 3.A vyhrál s velkým odstupem ve své disciplíně hod plným míčem s výkonem 7,25m. GRATULUJEME! Naše škola se umístila celkově na krásném 21. místě. Poděkování patří všem našim reprezentantům: Jakub Pluhař, Kateřina Michaličková, Antonín Hošek, Adéla Longinová, Tomáš Kukol, Tereza Jenčíková, Vlastimil Petrášek, Daniela Stiborová a Lenka Horáková (Romana Bursová)