Školní časopis

Slovo může být zbraň, útočná nebo obranná, může se ocitnout v rukou člověka ušlechtilého nebo podlého, může to být ale stejně tak dalekohled nebo mikroskop nebo hořká pilulka či sladká plástev medu. Popisovat věci, události a své pocity. Dávat jim svou tvář a hledat v nejobyčejnějším to neobyčejné. Psát je jako vydat se na cestu. Dávat svým pocitům tělo a potkávat jej pak obživlé a už na nás téměř nezávislé a provázet jej do míst často utajených a přísně střežených. To všechno může být psaní.

To jak člověk zachází se slovem, jak ho ohýbá, jak se ho snaží včlenit do svých konstrukcí a argumentů, jak se s ním pokouší stavět různé domečky svých pravd anebo lží, různé pasti a lapačky pro své obrazy a moudra, to všechno ho nutí být na cestě. Na cestě k druhým i k němu samému.

Přeji vám všem, kteří se na mě budete obracet se svými příspěvky do vašich školních novin, aby vás vaše psaní na takovou cestu zavedlo. Protože není žádné jiné cesty, než té nejdelší a čekající, té, která leží v každém z nás.

Tomáš Olša

Žáci z mediální výchovy připravují další chuťovku. A tou jsou školní noviny. Budou vycházet každý měsíc – nebo lépe řečeno podle toho, jak budeme pilní a budeme psát. Dozvíte se v nich plno aktualit a informací o akcích, které se týkají naší školy.

Součástí těchto novin budou také ankety a rozhovory s důležitými osobnostmi na škole. Pište prosím o všem, co vás zajímá, trápí, co vám udělalo radost nebo co vás štve a myslíte si, že by to šlo zlepšit.

Taky nám napište, co jste zažili, přečetli, navštívili, prostě pište o všem, co vás zaujalo. Pište sami nebo se obraťte na nás.

Pokud se obáváte, že váš názor by vám mohl uškodit , zajistí vám naše redakce utajení identity.

Anonymy budeme uveřejňovat jen ve výjimečných případech.