Aktuality


Aktuality ve školním roce 2020/2021

ON-LINE družina v oddělení Háďat

Také děti z oddělení Háďat se zapojují do online prací. Učí se básničky, luští hádanky a plní výzvy - naučit se každý týden jednu jarní báseň, zacvičit si, poznat a namalovat jednu jarní květinu. 
A přidáváme jednu jarní básničku:
Slunce volá na sněženku,
podívej se jak je venku!
Slunce volá do oken,
děti, haló, pojďte ven!
 
"I v nelehké době se najdou věci, které mohou člověka potěšit".
Renata Mrvová, vychovatelka

 

DRUŽÍME SE ON-LINE

I když školní družina ZŠ Bratří Venclíků je už rok otevřená pouze pro děti IZS, naše vychovatelky nezahálí. Bohužel nemůžeme fungovat tak, jak bychom chtěli, nicméně o zábavu ani o své kamarády děti úplně nepřijdou. Naši prvňáčci se mohou dvakrát týdně zapojit do on-line setkávání, během kterých si společně povídáme, vyrábíme, kreslíme, hrajeme zábavné hry, sportujeme a věnujeme se dalším společenským aktivitám. Z našich dětí se tak rozhodně nestanou vlci samotáři, protože společnost svých vrstevníků mají zaručenou. Na opravdový osobní kontakt a přátelské obejmutí si musíme sice ještě počkat, ale i v této neveselé době můžeme spolu sdílet alespoň malé radosti. Děti naše kreativní činnosti moc baví a rodiče vítají další aktivitu pro volný čas svých ratolestí. Jak naše on-line družení vypadá a co všechno spolu děláme, můžete sledovat na webových stránkách naší školy.

MASOPUST/KARNEVAL v ŠD

Toto období, v němž se lidé radují, veselí, pořádají zábavy, hostiny a maškarní průvody, jsme si zpříjemnili i my v ŠD.  Popovídali jsme si o tradicích, oblékli jsme si masky, vyzkoušeli si průvod masek a soutěžili o nejlepší masku.

Rozmanité masky na obličej jsme si vyráběli sami. Malé, velké, barevné, skládané, vystřihované, zdobené třpytkami, barevnými peříčky i přírodními materiály.

Abychom měli toto slavnostní období neustále na očích a radovali se z něj, nakreslili jsme barevné plakáty a masky si vystavili na nástěnce.

 

Vše probíhalo samozřejmě za dodržení hygienických pravidel.

 

Krásné vánoční svátky přeje kolektiv školní družiny.

 

Dřevíčková dílna opět ve školní družině.

Ve středu 16.12. se mnoho dětí zúčastnilo tradiční akce s truhlářem panem Pilnáčkem, tentokráte ve vánočním duchu. Děti pomocí dřevoobráběcího nářadí pilovaly, brousily, vrtaly a zatloukaly. Nakonec si výrobky ze dřeva (kapříka, prasátko nebo svícínek) barevně ozdobily. Malí řemeslníci byli šikovní a panu Pilnáčkovi děkujeme za úžasnou atmosféru i zábavu a poučení. Těšíme se zase za rok.

 

Dřevíčková dílnička v ŠD

 Dřevíčková dílnička s vánoční tématikou bude dne 16.12.2020 od 12:00 do 15:00 hodin. Informace naleznete v družinovém notýsku dětí.

 

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY OD PONDĚLÍ 30.11.2020

Od 30.11.2020 bude opět zahájen provoz školní družiny.

Do ŠD musí mít děti alespoň dvě nepoužité roušky. 
Provoz jednotlivých oddělení je  upraven dle pokynů MŠMT.
Ranní ŠD není vedena klasickou formou, děti budou v kmenových třídách, na každém patře má dohled 1 vychovatelka. Ranní ŠD je otevřena pouze pro 0. - 3. ročník.
Vyzvedávání dětí bude probíhat v běžném režimu.

 

OTEVŘENÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY PRO DĚTI 0. - 2. ROČNÍKŮ

Od 18.11.2020 bude opět v provozu ŠD i školní jídelna pouze pro děti z 0. – 2.  třídy. Ke stravování jsou automaticky přihlášeny všechny děti z 0. - 2. třídy. Pokud rodiče nemají o stravování zájem nebo pokud děti nejsou ve škole, musí rodiče obědy odhlásit. Ranní školní družina v provozu nebude, odpolední školní družina bude končit v 16 hodin. Do družiny musí mít děti novou čistou roušku a sáček na odložení použité roušky z dopoledne.

 

 

INFORMACE O PRVNÍM ŠKOLNÍM DNU

Provoz školní družiny je v úterý 1.9.2020 od 8:00 - 14:00.

Další dny běžný provoz od 6:30 - 8:00 a 11:30 - 17:00.

 

!!!! Upozornění pro zájemce o družinu, kteří ještě nepřihlásili své děti - přihlášku je potřeba podat do pondělí 31.8.2020 (stačí elektronicky) !!!!

 

DĚKUJEME

 

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ DĚTÍ NA NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2020/21 DO ŠD

Vyplněný Zápisový lístek, který je ke stažení na stránkách školy pošlete na adresu:  marie.maxova@zsvencliku.cz, nebo  doneste osobně, či vhoďte do schránky na dveřích školy.

Přednost mají žáci 0. až 3. ročníků.

***Sovičky pomáhají zvířátkům ze Záchranné stanice

Děti z 8. oddělení se s radostí pustily do sběru novin, reklamních letáků a nepotřebného bavlněného textilu. Tyto materiály budou sloužit hlavně přes zimu obyvatelům Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy v pražských Jinonicích jako měkoučká výstelka do jejich pelíšků.

*** Novinky z našich kroužků…

Klub zábavné logiky a deskových her

Po hlavě jsme se vrhli do „super hraní“. Začali jsme naším oblíbeným Superfarmářem, který nás procvičuje v základních matematických dovednostech a učí nás postupně i strategickému myšlení. Zahráli jsme si turnaj v Člověče, nezlob se! A teď se těšíme na novou zábavnou hru Velbloudí dostihy, kdy k úspěchu budeme potřebovat správný odhad, včasné rozhodování a samozřejmě i trochu štěstí.

Kdo si hraje, nezlobí…

Čtenářský klub

Nejprve jsme si vysvětlili, jak budeme společně v klubu pracovat, jak máme správně zacházet s knihami, no a potom jsme si vyrobili šikovný obal na knížku. Každý z nás doporučil a ukázal kamarádovi svou knihu, kterou má právě rozečtenou. Začali jsme společně číst knihu od Galiny Miklínové Lichožrouti a besedovali o této knize a jejich hrdinech. Máme rádi i dílnu čtení, při které si potichu čteme naše nejoblíbenější knihy a podělíme se o zážitky s ostatními. Plánujeme si založit čtenářský deník.

16.10. jsme byli na besedě v Městské knihovně Prahy 14, kde nám paní knihovnice povídala o tom, jak to chodí v knihovně, vyrobili si lapač snů a odnesli jsme si přihlášky. Do knihovny budeme pravidelně chodit na zajímavá setkání a půjčovat si knihy.

Kniha je nejlepší přítel člověka…

Badatelský klub

Hned od začátku jsme se pustili do zkoumání věcí kolem nás jako správní vědci a badatelé. Nejprve jsme poznávali přírodniny pomocí hmatu a čichu. Potom jsme si dokonce prohlíželi různé plísně a malý hmyz pod mikroskopem. To jsme ani nečekali, jaký bude "mikrosvět" dobrodružný.

Věda je zábava…

Klub komunikace v cizím jazyce

Při setkáních klubu angličtiny se zaměřujeme na rozvoj komunikačních schopností. Používáme interaktivní tabuli, společenské hry i stolní hry. Vzájemně spolu mluvíme a používáme nová slovíčka. Pracujeme ve skupině a hrajeme i jednoduché pohádky a hry. Při prvních hodinách jsme se představovali, opakovali si abecedu, „spellovali“ své jméno, ukazovali na školní předměty a pojmenovávali je v angličtině.

Kolik jazyků umíš …

Atletika

Nemůžeme se dočkat, až bude pátek odpoledne … a těšíme se, co nám trenérka a její pomocnice nachystají. První část tréninku je dost zábavná, protože buď soutěžíme na „opičí dráze“ nebo při Awana hrách, kdy se učíme spolupracovat v týmu, respektovat autoritu dospělého vedoucího a posilovat sportovní chování i umění prohrávat. Zároveň se vyřádíme a vybijeme energii. Potom jsme schopni se soustředit na nácvik a zdokonalování základních pohybových aktivit v atletice – běh, skok a hod.

Hej, hej, hej, atletika je nej!

Výtvarný kroužek

Výtvarka je naše srdeční záležitost. Baví nás tvořit, baví nás experimentovat, baví nás společná práce. Odměnou je nám krásně strávený čas a povedené obrázky a výtvory, které zdobí celou školu.

Nakoukněte ...

 

Řád školní družiny

Řád školní družiny je ke stáhnutí v PDF: zde