Aktuality


Aktuality ve školním roce 2020/2021

INFORMACE O PRVNÍM ŠKOLNÍM DNU

Provoz školní družiny je v úterý 1.9.2020 od 8:00 - 14:00.

Další dny běžný provoz od 6:30 - 8:00 a 11:30 - 17:00.

 

!!!! Upozornění pro zájemce o družinu, kteří ještě nepřihlásili své děti - přihlášku je potřeba podat do pondělí 31.8.2020 (stačí elektronicky) !!!!

 

DĚKUJEME

 

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ DĚTÍ NA NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2020/21 DO ŠD

Vyplněný Zápisový lístek, který je ke stažení na stránkách školy pošlete na adresu:  marie.maxova@zsvencliku.cz, nebo  doneste osobně, či vhoďte do schránky na dveřích školy.

Přednost mají žáci 0. až 3. ročníků.

***Sovičky pomáhají zvířátkům ze Záchranné stanice

Děti z 8. oddělení se s radostí pustily do sběru novin, reklamních letáků a nepotřebného bavlněného textilu. Tyto materiály budou sloužit hlavně přes zimu obyvatelům Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy v pražských Jinonicích jako měkoučká výstelka do jejich pelíšků.

*** Novinky z našich kroužků…

Klub zábavné logiky a deskových her

Po hlavě jsme se vrhli do „super hraní“. Začali jsme naším oblíbeným Superfarmářem, který nás procvičuje v základních matematických dovednostech a učí nás postupně i strategickému myšlení. Zahráli jsme si turnaj v Člověče, nezlob se! A teď se těšíme na novou zábavnou hru Velbloudí dostihy, kdy k úspěchu budeme potřebovat správný odhad, včasné rozhodování a samozřejmě i trochu štěstí.

Kdo si hraje, nezlobí…

Čtenářský klub

Nejprve jsme si vysvětlili, jak budeme společně v klubu pracovat, jak máme správně zacházet s knihami, no a potom jsme si vyrobili šikovný obal na knížku. Každý z nás doporučil a ukázal kamarádovi svou knihu, kterou má právě rozečtenou. Začali jsme společně číst knihu od Galiny Miklínové Lichožrouti a besedovali o této knize a jejich hrdinech. Máme rádi i dílnu čtení, při které si potichu čteme naše nejoblíbenější knihy a podělíme se o zážitky s ostatními. Plánujeme si založit čtenářský deník.

16.10. jsme byli na besedě v Městské knihovně Prahy 14, kde nám paní knihovnice povídala o tom, jak to chodí v knihovně, vyrobili si lapač snů a odnesli jsme si přihlášky. Do knihovny budeme pravidelně chodit na zajímavá setkání a půjčovat si knihy.

Kniha je nejlepší přítel člověka…

Badatelský klub

Hned od začátku jsme se pustili do zkoumání věcí kolem nás jako správní vědci a badatelé. Nejprve jsme poznávali přírodniny pomocí hmatu a čichu. Potom jsme si dokonce prohlíželi různé plísně a malý hmyz pod mikroskopem. To jsme ani nečekali, jaký bude "mikrosvět" dobrodružný.

Věda je zábava…

Klub komunikace v cizím jazyce

Při setkáních klubu angličtiny se zaměřujeme na rozvoj komunikačních schopností. Používáme interaktivní tabuli, společenské hry i stolní hry. Vzájemně spolu mluvíme a používáme nová slovíčka. Pracujeme ve skupině a hrajeme i jednoduché pohádky a hry. Při prvních hodinách jsme se představovali, opakovali si abecedu, „spellovali“ své jméno, ukazovali na školní předměty a pojmenovávali je v angličtině.

Kolik jazyků umíš …

Atletika

Nemůžeme se dočkat, až bude pátek odpoledne … a těšíme se, co nám trenérka a její pomocnice nachystají. První část tréninku je dost zábavná, protože buď soutěžíme na „opičí dráze“ nebo při Awana hrách, kdy se učíme spolupracovat v týmu, respektovat autoritu dospělého vedoucího a posilovat sportovní chování i umění prohrávat. Zároveň se vyřádíme a vybijeme energii. Potom jsme schopni se soustředit na nácvik a zdokonalování základních pohybových aktivit v atletice – běh, skok a hod.

Hej, hej, hej, atletika je nej!

Výtvarný kroužek

Výtvarka je naše srdeční záležitost. Baví nás tvořit, baví nás experimentovat, baví nás společná práce. Odměnou je nám krásně strávený čas a povedené obrázky a výtvory, které zdobí celou školu.

Nakoukněte ...

 

Řád školní družiny

Řád školní družiny je ke stáhnutí v PDF: zde