Aktuálně ze školy


Okresní kolo chemické olympiády 2024

Dne 4. 3. 2024 se naši dva žáci zúčastnili okresního kola chemické olympiády v kategorii D.

Lyžarský výcvikový kurz [aktualizováno]

Dne 2. 3. 2024 účastníci LVK šťastně dorazili do cílové destinace.

Bublinková show

Dne 21. 2. 2024 navštívil naši školní družinu kouzelník Navaro a předvedl parádní vystoupení.

Zápis do první a přípravné třídy pro školní rok 2024/2025

Zápis do první a přípravné třídy pro školní rok 2024/2025 proběhne pondělí 8. 4. 2024 od 14 do 18 hodin (řádný termín) a v pondělí 22. 4. 2024 od 14 do 16 hodin (náhradní termín pro děti, které se z důvodu nemoci nemohly řádného termínu zúčastnit). Zápis bude prezenční, pokud možno za účasti zapisovaného dítěte. Sledujte sekci Zápisy. Kritéria pro přijetí, další informace a aktuální formuláře budeme zveřejňovat postupně, jakmile je budeme mít k dispozici. NA POŘADÍ PODÁNÍ ŽÁDOSTI NEZÁLEŽÍ, VŠECHNY ŽÁDOSTI PODANÉ V OBOU TERMÍNECH JSOU ROVNOCENNÉ.

Školní kolo chemické olympiády 2024

Dne 5. 2. 2024 v prostorách školy proběhlo školní kolo chemické olympiády v kategorii D. Všem děkujeme za jejich účast.

Poetické setkání 2024

Dne 5. 2. 2024 se uskutečnilo školní kolo Pražského poetického setkání, recitační přehlídky, během kterého žáci přednesli vybrané básně. Do městského kola postupují Daniel Švec (7.A) a Tereza Syslová (9.B).

Dějepisná olympiáda 2024

Tématem letošní dějepisné olympiády byly starší české dějiny s podtitulem „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí – Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” Školního kola se zúčastnilo celkem 21 žáků 8. a 9. tříd. Za zmínku zajisté stojí, že 19 žáků splnilo hranici pro postup do okresního kola.

5. - 9. 2. 2024 NEJSOU prázdniny

Z důvodu chyby v aplikaci Bakaláři se všem chybně zobrazují prázdniny v termínu 5. - 9. 2. 2024. V tuto dobu NEJSOU prázdniny a probíhá dle stálého rozvrhu výuka.

❌ 12. 1. 2024 ❌ Uzavření školy z důvodu havárie vody

Vzhledem k havárii vody jsme nuceni dnes ukončit výuku předčasně. Spojte se neprodleně s třídními učiteli, zda může dítě odejít domů samo, nebo zda si ho vyzvednete. Nelze uvařit obědy, nelze používat toalety. Proto je odchod dětí nezbytný.

Vánoční jarmark s dílničkami

V uplynulých vánočních svátcích se v naší škole konal tradiční vánoční jarmark. V úvodním vystoupení zpívali a recitovali žáci 2., 3., 4. a 9. ročníků. Program pokračoval tanečním vystoupením Tanečků školní družiny.

Předvánoční výlet ŠD

Je už tradicí, že každý rok vyrážíme s dětmi na předvánoční výlet. Nasát atmosféru, dozvědět se něco o tradicích a zvycích. Letos se nám výlet obzvláště vyvedl, protože skanzen v Přerově nad Labem byl celý pokrytý sněhem.

Ocenění za nejlepší výtvarné práce - KC Motýlek 2023

Ocenění za nejlepší výtvarné práce - KC Motýlek 2023

Projekt - Dejme uprchlíkům šanci

Vybraní žáci 2. stupně naší základní školy vytvořili během listopadu 2023 obrázky do soutěže v rámci projektu "Dejme uprchlíkům šanci" ve spolupráci s Komunitním centrem Motýlek na téma - Praha očima dětí, Jsme kamarádi.

Berušky na hokejové Slávii

Kde nejlépe strávit sobotní odpoledne? No přece na hokeji. I když se letos moc nedaří, my viděli parádní hokej i s výhrou.

Program zubní hygiena v ŠD

Ve spolupráci s MÚ Prahy 14 naši školní družinu navštívily budoucí paní zubařky, aby nám ukázaly jak správně si máme čistit zuby. Vyprávěly o zdravém stravování, protože i to je důležité při péči o zuby.

Pozvánka na vánoční jarmark 2023

Žáci ZŠ Bratří Venclíků srdečně zvou všechny rodiče, prarodiče a přátele školy na vánoční jarmark s dílničkami. Můžete si poslechnout a zazpívat vánoční koledy, zakoupit drobné předměty vyrobené žáky školy nebo si nějaký sami vyrobit.

Deváté třídy za uměním na výstavě ve Veletržním paláci

V pátek 10. listopadu 2023 navštívili žáci a žákyně devátých tříd Národní galerii. V budově Veletržního paláce se obě třídy rozdělily do čtyřech skupin, ve kterých následně začaly prozkoumávat funkcionalistické prostory galerie a jejich obsah.

Vyhlášení jednodenní stávky dne 27. 11. 2023

Dne 27. 11. 2023 (pondělí) nebude probíhat ve škole výuka z důvodu probíhající jednodenní výstražné stávky. Škola, včetně všech jejích součástí, školní jídelny, družiny atd., bude tento den uzavřena.

Název projektu ve spolupráci Prahy 14 a Národní galerie Praha: Digitální já

Co všechno nabízí digitální svět v době, kdy se lidské tělo transformuje v tekutou digitální formu? Jakou po sobě člověk zanechá digitální stopu?

Aktualizace školní řádu

Aktualizace školní řádu