Aktuálně ze školy

Eshop školní kolekce oblečení do 3. 11. 2024

Je spuštěn eshop školní kolekce oblečení a doplňků.

Corrency – projektu na podporu lokální ekonomiky v P14

Vyčlenili jsme 1 milion korun na pomoc jak zdejším obyvatelům, tak malým a středním podnikatelům a poskytovatelům služeb s provozovnami na území Prahy 14. Zapojit se mohou i místní neziskové a příspěvkové organizace či spolky. Občané získají příspěvek na útratu za zboží a služby, obchodníci příležitost zvýšit své tržby a počet zákazníků.

Ředitelské volno 31.10. a 1.11.

Vážení rodiče, milí žáci, oznamujeme, že ředitelka školy vyhlásila z organizačních a provozních důvodů ředitelské volno, a to na čtvrtek 31.10. a pátek 1.11.2024 .

Sportovně-pohádkové dopoledne pro žáky nultého ročníku a prvních tříd

Prvňáčci a žáčci nultého ročníku měli to štěstí, že dostali hned první školní měsíc, přesně 27. září 2024, dárek v podobě sportování v rozmanitých disciplínách. Toto velké překvapení si pro ně připravili žáci 5.B se svojí paní učitelkou.

Arakovo 2. C 2024

Výjezd třídy 2.A do Benecka v Krkonoších

Hned druhý školní týden odjela druhá třída na adaptační výjezd do Krkonoš. Žáci se na výjezd moc těšili, hlavně na své kamarády a výlety. Krajinná oblast Benecko se rozkládá z větší části na území Krkonošského národního parku ve výšce okolo 800 m n.m., zaručuje tak nádherné výhledy i snadné nástupy na horské túry. Hned po ubytování jsme vyrazili na Lufťákovu stezku, kde nás čekala zajímavá zastavení s hádankami.

DIGIakce: Tvoříme svého prvního chatbota s žáky prezenční akce (Praha)

Zveme Vás na DIGIakci, při které Vás ZŠ Bratří Venclíků seznámí o tom, jak přemýšlí o práci s nástroji umělé inteligence ve své škole při přípravě učitelů na výuku. Tato DIGIakce je především zaměřena na sdílení zkušeností učitelů v oblasti ICT ve školách. Cílem akce je vytvořit prostor pro výměnu nápadů a osvědčených postupů mezi pedagogy.

ŘEDITELSKÉ VOLNO - HAVÁRIE KANALIZACE

Vážení rodiče, vzhledem k masivní havárii kanalizačního systému jsem nucena na pondělí 9. 9. 2024 vyhlásit ředitelské volno. Setkání zástupců tříd a třídní schůzky přesto proběhnou ve stanovených časech. Děkuji za pochopení, Mgr. Klára Machová, ředitelka školy.

Školní družina - poslední termín pro úhradu

Připomínáme, že poslední den (po posunutí) k zaplacení úhrady za ŠD je 10. 9. 2024. Pokud nebude částka uhrazena do tohoto termínu, tak dítě nebude moci družinu navštěvovat.

Mladé Běchovice - 59. ročník - běžecký závod

Dovolte mi, představit Vám závod s 59 letou tradicí – Mladé Běchovice. Závod se uskuteční v sobotu 21. září 2024 a je určen pro všechny věkové kategorie.

Získejte příspěvek na volnočasové aktivity svých dětí. Zaregistrujte se do Corrency

Městská část Praha 14 (zřizovatel naší školy) se již podruhé v řadě zapojila do systému Corrency – projektu zaměřeného na podporu lokální ekonomiky. Tentokrát jeho prostřednictvím přispívá na opakující se volnočasové aktivity dětí, a zároveň podporuje firmy, živnostníky i další organizace, které na území městské části tyto služby poskytují.

Školní družina - provoz na začátku školního roku 2024/2025

Vážení rodiče, provoz školní družiny v týdnu 2. 9. až 6. 9. 2024 bude následující:

Přihlášení do školní jídelny

Přihlášení do školní jídelny Vážení rodiče, odkaz pro elektronické přihlášení do školní jídelny Elektronická přihláška ke stravování - přihlášení Pouze pro nové strávníky Po přihlášení si v kanceláři školní jídelny zakoupíte identifikační čip 121,-Kč Děkuji Zelenková vedoucí ŠJ

Druhý UkrFest DĚKUJI «Dík Světu od Ukrajinského lidu za Humanitární složku Vítězství»

S podporou a poskytnutou pomocí (záštitou) městské části Praha 11 uspořádá náš tým další festival - UkrFest THANK YOU 2 v Praze, 24. srpna 2024, v Den nezávislosti Ukrajiny. Festival bude trvat od 10:00 do 20:00 hodin. Součástí festivalu bude koncertní program, výstava a jarmark. Vstup na festival je zdarma.

Prázdninový provoz ZŠ Bří Venclíků během léta 2024

Prázdninový provoz ZŠ Bří Venclíků během léta 2024.

Naše "Štěstí" v Galerii 14

Jako správní výtvarníci jsme si na svých dílech, které měly letos v rámci 28. ročníku výtvarné soutěže žáků základních škol Městské části Prahy 14 společné téma "Štěstí", dali záležet.

Provoz ŠD 28. 6. 2024

Školní družina bude 28. 6. 2024 otevřena od 6:30 do 13:00. Děti přinesou do čtvrtka 27. 6. 2024 paní vychovatelce lístek s časem odchodu. Děkujeme za spolupráci a přejeme krásné prázdniny.

Poslední letošní výlet ŠD

Jak jinak oslavit blížící se prázdniny než parádním výletem. A tenhle parádní byl. Děti z oddělení Berušek, Včelek a Sluníček se vydaly prozkoumat historii do úžasného History parku v Ledči.

Dětský bezpečnostní workshop

Dne 5. června 2024 třída 2.A cestovala vlakem z nové železniční stanice na Rajské zahradě směrem na Hlavní nádraží, kde se konala přednáška o bezpečném chování během jízdy v železničních dopravních prostředcích, ale také v prostorách, které k železnici odjakživa patří.

Projekt “Food” v 6. ročníku

V pondělí 3. 6. 2024. proběhla výuka Anglického jazyka 6. ročníku poněkud netradičním způsobem. V návaznosti na probraný tematický okruh „Food“, týkající se jídla a vaření, jsme se tentokrát sešli ve školní kuchyňce. Žáci měli za úkol připravit pokrmy podle receptů napsaných v angličtině.