Aktuálně ze školy

Prázdninový provoz ZŠ Bří Venclíků během léta 2024

Prázdninový provoz ZŠ Bří Venclíků během léta 2024.

Naše "Štěstí" v Galerii 14

Jako správní výtvarníci jsme si na svých dílech, které měly letos v rámci 28. ročníku výtvarné soutěže žáků základních škol Městské části Prahy 14 společné téma "Štěstí", dali záležet.

Provoz ŠD 28. 6. 2024

Školní družina bude 28. 6. 2024 otevřena od 6:30 do 13:00. Děti přinesou do čtvrtka 27. 6. 2024 paní vychovatelce lístek s časem odchodu. Děkujeme za spolupráci a přejeme krásné prázdniny.

Poslední letošní výlet ŠD

Jak jinak oslavit blížící se prázdniny než parádním výletem. A tenhle parádní byl. Děti z oddělení Berušek, Včelek a Sluníček se vydaly prozkoumat historii do úžasného History parku v Ledči.

Dětský bezpečnostní workshop

Dne 5. června 2024 třída 2.A cestovala vlakem z nové železniční stanice na Rajské zahradě směrem na Hlavní nádraží, kde se konala přednáška o bezpečném chování během jízdy v železničních dopravních prostředcích, ale také v prostorách, které k železnici odjakživa patří.

Projekt “Food” v 6. ročníku

V pondělí 3. 6. 2024. proběhla výuka Anglického jazyka 6. ročníku poněkud netradičním způsobem. V návaznosti na probraný tematický okruh „Food“, týkající se jídla a vaření, jsme se tentokrát sešli ve školní kuchyňce. Žáci měli za úkol připravit pokrmy podle receptů napsaných v angličtině.

1. a 2. oddělení ŠD v ZOO

Koncem května jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do pražské ZOO. Počasí nám přálo, zvířata se ukázala v plné kráse a tučňáci s námi pěkně vtipkovali. Každý jsme si odnesl nějaký suvenýr nebo plyšové zvířátko a spoustu příjemných zážitků.

Připomenutí - Schůzka rodičů žáků budoucí 1. a 0. třídy

Vážení rodiče, připomínáme Vám schůzku rodičů žáků budoucí 1. a 0. třídy, která se koná 17. 6. 2024 od 16:00.

Projekt Živá řeka

Žáci 8.C dne 23. 5. 2024 společně prozkoumali část městského potoka Botiče v blízkosti Toulcova dvora a nechali se překvapit rozmanitostí života v něm.

Nic netrvá věčně

Dne 24. 8. 2024 se žáci 6.B účastnili programu v NG Praha Veletržním paláci v Praze 7 Programu s tvůrčí aktivitou - Nic netrvá věcně . Program přispívá k propojení oblasti umění a kultura s průřezovým tématem environmentální výchova.

Přihlášení do školní družiny na školní rok 2024/2025

Přednost ve školní družině mají žáci z 0.-3. tříd. Zájemci na školní rok 2024/2025 vyplněné přihlášky odevzdají do 14. 6. 2024. Zápisový lístek 2024/25 byl předán žákům.

Letní SWAP: Přines- vyměň- recykluj!

V rámci EVV a hlavně s ohledem na ochranu životního prostředí, pořádá naše škola, pro naše žáky i veřejnost, výměnu sezónního oblečení.

Výsledek soutěže V moři je místa dost!

U příležitosti letošního Dne Země vyhlásilo Středisko volného času Ostrava-Zábřeh literární soutěž na téma V moři je místa dost!

Malé Shakespearovské slavnosti na ZŠ Bří Venclíků

Není snad nikdo, kdo by neznal jméno slavného anglického dramatika Williama Shakespeara. Dobře se s ním seznámili i žáci osmých ročníků. V rámci hodin anglického jazyka se děti seznámily se zajímavými fakty o životě a činnosti vynikajícího dramatika Williama Shakespeara, který je v mnoha ohledech opředený tajemstvím.

Exkurze v jaderné elektrárně Temelín

Dne 25. 4. 2024 třídy 9.B, 8.A a část 8.B navštívily jadernou elektrárnu Temelín. Po náročné cestě jsme dorazili na zámeček Vysoký Hrádek.

Den Země 2024

Den Země je každoroční celosvětová událost, jejímž cílem je podpořit propagaci a ochranu životního prostředí. Před 54 lety navrhl americký senátor G. Nelson, aby 22. 4. 1970 proběhla celonárodní environmentální vzdělávací akce, která bude mít název „DEN ZEMĚ“.

PRO NAŠE BUDOUCÍ PRVŇÁČKY - ŠKOLA NA ZKOUŠKU

Oblíbený adaptační program pro naše budoucí prvňáčky Škola na zkoušku proběhne od poloviny května do poloviny června - každé úterý od 13:30 do 14 hodin. První setkání bude v úterý 14. 5. 2024 (další pak 21. 5., 28. 5. a 4. 6.). Děti není potřeba přihlašovat, pouze je přivedete v 13:25 ke škole a předáte paní učitelce. Přítomnost rodičů na setkání není možná, ve 14:00 Vám děti přivedeme zpátky před školu. S sebou by malí školáci měli mít batůžek a v něm tužku, pastelky a bačkůrky.

Žáci 2.B se učili o kyberbezpečnosti v knihovně

Žáci z 2.B se vydali do Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí na pohádku O nezbedných kůzlátkách. Tentokrát však nešlo jen o zábavu, ale i o důležité ponaučení o kyberbezpečnosti.

Naše sportovní úspěchy

Žáci naší školy se účastní sportovních soutěží a sbírají medaile.

Dřevíčková dílna v ŠD (25. 4. 2024)

Po roce za námi přijel truhlář a výtvarník pan Pilnáček se spoustou pilníků, dřevěných kladívek a ručních vrtaček, aby nás zasvětil do tajů truhlařiny.