Aktuálně ze školy

Pozvánka na vánoční jarmark 2023

Žáci ZŠ Bratří Venclíků srdečně zvou všechny rodiče, prarodiče a přátele školy na vánoční jarmark s dílničkami. Můžete si poslechnout a zazpívat vánoční koledy, zakoupit drobné předměty vyrobené žáky školy nebo si nějaký sami vyrobit.

Deváté třídy za uměním na výstavě ve Veletržním paláci

V pátek 10. listopadu 2023 navštívili žáci a žákyně devátých tříd Národní galerii. V budově Veletržního paláce se obě třídy rozdělily do čtyřech skupin, ve kterých následně začaly prozkoumávat funkcionalistické prostory galerie a jejich obsah.

Vyhlášení jednodenní stávky dne 27. 11. 2023

Dne 27. 11. 2023 (pondělí) nebude probíhat ve škole výuka z důvodu probíhající jednodenní výstražné stávky. Škola, včetně všech jejích součástí, školní jídelny, družiny atd., bude tento den uzavřena.

Název projektu ve spolupráci Prahy 14 a Národní galerie Praha: Digitální já

Co všechno nabízí digitální svět v době, kdy se lidské tělo transformuje v tekutou digitální formu? Jakou po sobě člověk zanechá digitální stopu?

Aktualizace školní řádu

Halloween z naší školní družiny

Takhle slaví Halloween prvňáčci z naší školní družiny. Soutěže, tanečky a hlavně úžasné strašidelné kostýmy v čele s paní vychovatelkou, Martinou Němcovou 🤡

Kroužky ve školní družině

Kroužky Školní družiny jsou v plném proudu. Tvořit, sportovat, poznávat. Hlavně se zabavit a užívat si. To je právě to, o co nám v naší družině jde a moc nás to baví ❤️

Kozy ve školní družině

Návštěva v družině to byla pecka. Vidět kozu tančit na střeše auta můžete jen u nás ❤️

Třída 2.B na Pražském hradě 2. 10. 2023

Třída 2.B se v pondělí 2. 10. 2023 vypravila na vycházku na Pražský hrad. Projektový den ke Dni české státnosti si děti doplnily návštěvou historické památky.

Eshop školní kolekce oblečení 5. - 19. 10. 2023

Je spuštěn na dobu od 5. - 19. 10. 2023 eshop školní kolekce oblečení:

Plán školní družiny na říjen

Dne 12. 10. 2023 proběhne edukativní a zážitkový program KOZA DOMÁCÍ

⚠️ ZMĚNA ⚠️ Provoz školní jídelny

⚠️ ZMĚNA ⚠️ xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx

Adaptační výjezd 6. tříd - jsme na místě

Na Malou Skálu jsme dojeli v pořádku v 10:33 dne 13. 9. 2023.

Hlasování o školní kolekci oblečení

Do školy přichází nová školní kolekce oblečení a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě! Hlasujte do 15. 9. 2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky.

Provoz ŠD od 4. 9. 2023

Provoz ŠD 4. 9. 2023 bude 8:45 - 14:00. Děti si přinesou lístečky se jménem a časem odchodu. Systém bude spuštěn 5. 9. 2023. Od 5. 9. 2023 družina funguje v časech 6:30 - 17:00.

Opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2023-2024

Hlavní město Praha usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 38/5 ze dne 16. 6. 2022 (dále jen „usnesení ZHMP“) umožnilo čerpat finanční podporu školám a školským zařízením zřízeným hl. m. Prahou, městskými částmi, státem anebo církevním zřizovatelem na zmírnění dopadů inflace pro pražské domácnosti. Usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 5/67 ze dne 22. 6. 2023 bylo umožněno školám a školským zařízením pokračovat v realizaci tzv. Balíčku okamžité pomoci Pražanům – školství i ve školním roce 2023/2024 – tj. do 31. 8. 2024.

Škola půjčuje žákům tablety pro výuku

Škola půjčuje v tomto školním roce 2023/2024 opět vybraným žákům 2. stupně, kteří projevili zájem, tablety pro výuku.

Licence v rámci školy pro umimeto.org

Naše škole hradí licence pro všechny žáky v rámci výukové služby umimeto.org (ČJ, MA, AJ, IF, BI, NE, ZE, CH, DĚ, FY...). Díky tomu mohou všichni žáci naší školy tuto službu bez dalších nákladů plně využívat.

Mimořádný režim ve školní jídelně

Naše škola se aktivně zapojila do kampaně pro recyklaci mobilních telefonů, která proběhla v termínu od 20. 4. a trvala do 5. 6. 2023.

Vyhodnocení zapojení školy do kampaně Recykluj mobil