Recykluj mobil

"Startuje třetí ročník kampaně Recykluj mobil s cílem zvýšit recyklaci starých a nepotřebných mobilních telefonů. Se Zásilkovnou je to snazší, než byste čekali, a navíc zdarma."

odkaz

Mgr. Iveta Vávrová

Naše škola v soutěži: CIRKULUJME!

Pro zpestření výuky environmentální výchovy se naše škola přihlásila do soutěže Cirkulujme.

Jedná se o studentskou environmentální soutěž Cirkulujme, kterou organizuje Studentská Energie Národa a Zálohujme.cz za podpory Mattoni 1873, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka.

Minulého ročníku soutěže na téma biodiverzita se zúčastnilo 329 účastníku z 25 různých škol, proto se letos rádi do soutěže zapojíme.

Nyní je vyhlášeno 4. kolo soutěže, tentokrát na téma littering!

Cíle této soutěže jsou:

• Vzdělávat o problematice litteringu a jeho dopadech na životní prostředí
  • Naučit žáky, jak aktivně předcházet litteringu a propagovat udržitelné chování
  • Motivovat k aktivnímu úklidu veřejných prostorů a přírody
  • Rozvíjet kreativitu a týmovou práci mezi žáky

Další informace o soutěži, najdete na webových stránkách www.cirkulujme.cz.

V měsíci dubnu chystáme další environmentální akci pro všechny žáky naší školy – SWAP aneb nekupuj, vyměň. Jedná se o akci, která by měla naše studenty vést k zájmu o udržitelnost a podpořit životní prostředí.

Mgr. Iveta Vávrová