Druhý týden v září odjela třetí třída na adaptační pobyt do Desné v Jizerských horách. Žáci i učitelé se na společný výjezd moc těšili. Po dlouhém odloučení, způsobeném uzavření školy v rámci mimořádných opatření, jsme tak mohli opět trávit společné chvíle. Ubytovali jsme se v útulném penzionu Pustiny s domácím stravováním, jehož okolí je ideální pro turistiku a výlety. Na každý den byl přichystán pestrý program. Denně si žáci po ránu protáhli tělo při ranní rozcvičce, odpoledne potom při sportovních soutěžích a hrách na nedalekém hřišti. Při vycházce po okolí jsme navštívili také Lesní hřiště a cestou zpět našli v lese plno jedlých i jedovatých hub. 

Dále jsme  podnikli výlet na rašeliniště Jizerka, navštívili Ramsarský mokřad, v areálu U Čápa si  prohlédli  rozhlednu Maják, nechybělo ani opékání vuřtů, pozorování noční oblohy, hledání pokladu a diskotéka s písničkami na přání.

Letošní výjezd se nám opravdu vydařil. Naši žáci tak s upevněnými kamarádskými vztahy a  plni zážitků, vkročili do nového školního roku.

 

Napsala Ing. Iveta Vávrová /TU/