Pomůcky pro prvňáčky

Vážení rodiče,

pro školní usnadnění nákupů pro Vás máme připravený seznam pomůcek, které je potřeba do září pořídit a také seznam těch, které Váš prvňáček určitě nebude potřebovat. S nákupem doporučujeme začít až po přípravné schůzce pro rodiče budoucích prvňáčků. Proběhne v červnu 2024 a paní učitelky Vám na ní vše podrobně vysvětlí.

ANO

• aktovku  nebo školní batoh na záda
  • penál s jedním zipem (jednopatrový) + vybavení: kvalitní pastelky – nejméně 8 barev, tužky (číslo 1 a 2), kvalitní ostré nůžky a vysouvací lepidlo. Pera až později podle pokynů třídní učitelky.
  • desky na sešity A4 (krabicové s gumičkou)
  • plastová obálka na druk nebo na zip velikosti A4
  • obaly na sešity 5x A5, 10x A4 (průhledné)
  • cvičební úbor  – tričko, mikina a tepláky bez vnějších kapes a zipů, tenisky na suchý zip se světlou (nebarvící) podrážkou - stačí vyprat starší, vše sbalené v látkové tašce nebo pytli
  • bačkorky nebo sandálky na přezutí, ne pantofle – noha musí být pevně uchycena v obuvi z důvodu bezpečného pohybu po schodištích.
  • pracovní plášť (starší velké tričko nebo košile) na VV
  • sedátko na židličku – se suchým zipem nebo poutkem na knoflík, ne šňůrky!

NE

• školní tašku na kolečkách
  • penál s více než jedním patrem (zipem)
  • pero a zmizík